25SAT35HDD - StarTech.com 2,5" till 3,5" SATA-hårddisk-adapterhölje i aluminium med SSD/HDD-höjd på upp till 12,5 mm
Förvaringslåda - 2.5" - SATA 6Gb/s - SATA 6Gb/s - för P/N: S352BU33HR
36 i lager
Tillverkare StarTech
Artikelnr 25SAT35HDD
  • Logga in för pris
Lägg i kundvagn
  • Information
    • Supports SATA 6Gb/s interface for high-speed data transfers
    • Compatible with both PC and Mac, offering versatile use
    • Accommodates 2.5"" HDD/SSD up to 12.5mm in height, providing flexibility in drive selection
    • Constructed from aluminum and plastic for durability and protection
    • Includes Serial ATA cable for easy setup and connectivity
    Kabinettet för 2,5" till 3,5" hårddisk-adaptern 25SAT35HDD gör om en 2,5" SATA-hårddisk (HDD) eller solid state-enhet (SSD) till en enhet på 3,5". Adaptern låter dig ersätta en 3,5" hårddisk med en 2,5" SSD/HDD i alla situationer som normalt kräver en enhet på 3,5" som till exempel stationära chassin, bakpaneler och dockningsstationer. Kabinettet har samma dimensioner som en standard 3,5" hårddisk, inklusive monteringspunkter och placering av SATA-kontakter. HDD-adaptern har stöd för enheter på upp till 12,5 mm i höjd och SATA I/II/III-enheter med hög kapacitet (testad med upp till 1 TB), vilket gör den kompatibel med i stort sett vilken 2,5" SATA-hårddisk eller SSD-enhet som helst. 25SAT35HDD täcks av StarTech.coms 2-årsgaranti och gratis livstidsgaranti på teknisk support.